| Specification | Details |
|---|---|
| Panel board and keys material | SUS304 Stainless steel base board |
| Base board material | Aluminum alloy |
| Key life cycle | 2 million minimum |
| Key press force | 2-3N |
| Key travel length | 0.6mm |
| Dimensions | 106×110×16mm |
| Panel size | 100×91.5mm |
| Weight | 275g |
| Operating temperature | -40°C to +65°C |
| Operating relative humidity | 10-95% |
| Storage temperature | -40°C to +75°C |
| Storage relative humidity | 5-95% |